Blog

cam balkon sistemleri

Balkon Cam Filmi

Cam filmi kaplaması gerek dekoratif amaçlı gerekse gizlilik için sıklıkla kullanılan bir kaplama çeşididir. Binaların pencere camlarına , cam cephelere ve daha bir çok alana uygulanabilecek olan folyolar balkonlarda da tercih edilmektedir. Balkon cam filmi uygulaması için genellikle kumlama folyo yada siyah cam filmi kullanılmaktadır. Kumlama folyo buzlu cam görüntüsü verir , içerinin görüntüsünü keser ve desenli kesimler yapılarak şık bir görüntü elde edilebilir. Uygulaması işin ehli kişilerce rahatlıkla yapılabilir. Folyo kaplama yada cam filmi kaplama yapılacak alanın öncelikle titizlikle alkolle temizlenmesi gerekmektedir. Cam üzerinde kalacak toz zerreleri kabarcıklara sebep olmaktadır. Temiz bir işçilik cam kaplama işinde çok önemlidir. Uygulama sessiz bir uygulamadır. Herhangi bir rahatsız ediciliği olmaması sebebiyle günün her saati uygulama yapılabilir.

Ürün çeşitliliği olarak geniş bir yelpazaye sahip bu ürünler kullanım amacına uygun olarak seçilir. İhtiyaca göre ürünün seçiminde firma yetkilisinin sizi yönlendirmesi daha uygun olacaktır.Ön görüşmede neden film kaplaması yaptırmak istenildiği öğrenildikten sonra ürün numunelerine göre seçim yapılır. Doğru yönlendirme ile varılan sonuç kesinlikle tatmin edici olacaktır.

Genellikle ısı ve ışıktan şikayetle yola çıkılan cam balkon film kaplamalarında camların büyüklüğü , kaç adet olduğu , güneşi ne kadar aldığı ve gün içerisinde ne kadar güneş vurduğu ile ilgilidir.Cam filminde genellikle marka ürünler kullanılmasına karşın uzakdoğu ürünlerde verim vermektedir. Üç geçirgenlikte olan filmler az , orta ve koyu tondadır. Güneşin durumuna göre ve dışarıyı ne kadar görmek istediğimizle ilgili olarak seçim yapılabilir. En olarak bir çok ebatı olan ürünlerin en önemli kısmı uygulamadır. Islak uygulama daha çok tercih edilir. Kuru uygulamalarda yapışan kısmı geri çekmek istediğimizde gelmeyeceği için ya parçalanır yada camın diğer kısmında yapışkanın kalkıp yeniden uygulanmasından kaynaklanan kötü görüntü oluşur.Sabunlu su veya doğru seçilmiş cam temizleyici spreyler ile neredeyse sıfır hayatla kaplanan camlar orjinaldan farksız hale gelirler. Amacına uygun olarak kaplanan cam filmi aynı zamanda dekoratif amaçlıda kullanılabilir. Duruma göre renkli transparan folyo kaplamalarda tercih edilebilir. Balkon cam filmlerinde buzlu cam görüntüsü veren kumlama folyo dediğimiz ürünler kullanılmaktadır. Cam filmleri araçlarda bulunan filmlerle aynı özelliklerdedir. Ayrıca cam balkonlara kaplanan filmler istenilen şekilde kesilerek dekoratif görüntüler elde edilebilir.

Mesaj Gönderin
WhatsApp Mesaj
WhatsApp Canlı Destek
Hemen Teklif Al